8 nejčastějších chyb při stolování, o kterých jste nevěděli a děláte je i vy

Etika stolování je jednou z nejsložitějších věcí společenského chování. Už odmalička nás rodiče a vychovatelky ve školce učili, jak se máme chovat při společném stolování. Následující zmíněné chyby dělá snad každý jeden z nás. Po přečtení tohoto článku je už ale možná nikdy neuděláte!

Základním trikem v restauracích je naučit se komunikovat s obsluhou bez použití slov. Znáte všechny tyto gesta, které můžete naznačit s použitím příboru?

stolovani

Když se chystáte na společný oběd nebo večeři, vždy počkejte, dokud budou mít všichni před sebou naservírovaný pokrm a každý bude sedět na svém místě. Teprve pak může začít společné stolování.

stolovani1

4 vidličky, 2 lžičky a 2 nože. Co s tím? Začínejte vždy z vnější strany směrem ke talíři a nic nezkazíte.

stolovani2

Na stole má být jen to, co souvisí se stolováním. Žádné telefony, peněženky, klíče a jiné zbytečnosti …

stolovani3

Pokud navštívíte restauraci s asijskými jídly, dávejte si pozor, jak používáte tradiční paličky. Nikdy je nenechávejte jen tak přeloženo přes vaši misku nebo zapíchnuté v misce směrem vzhůru. Považuje se to za velmi neslušné gesto.

stolovani4

Víte, jak správně jíst polévku?

Nebo takového humra?

I když toto pravidlo bylo určitě vštěpováno každému z vás, mnozí na to jakoby stále zapomínají. Při společném stolování NIKDY nemluvte s plnými ústy.

stolovani5

Takto by měl vypadat prostřený stůl při neformálním stolování.

stolovani6
A takto zase při formálním. Vidíte ten rozdíl?

stolovani7


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)