10 věcí, které mají skryté funkce a ani jste o nich netušili. Zásuvku pod troubou má každý, ale nikdo dosud nevěděl na co je

Součástí našeho života jsou i předměty, nad kterými se nijak zvláštní nezamýšlíme a nezkoumáme jejich původ a skutečné využití. Shromáždili jsme pro vás 10 věcí, při kterých odkryjeme jejich opravdový účel.

Diamant na batohu
Původně byly proužky s otvory ve tvaru diamantu nebo čtverce používané na turistických batozích. Byly určeny na lana a karabinky. Odkdy přišli o svou funkci, slouží jen jako obyčejná dekorace batohu.

неизвестные факты

Bambule na čepicích
Historie těchto zábavných detailů na čepicích sahá až do 18. století. Brmbolec se přišil na čepici francouzského námořníka, abys nebúchali hlavy o nízké stropy na lodi. Později se brmbolec stal odlišujícím znakem v armádě. Prostý voják se od důstojníka lišil odlišnou barvou a tvarem koncové bambulky. Také podle této pomůcky vědělo, do jakého pluku a vojska voják patřil.

неизвестные факты

Puky na kalhotách
Nad vyžehlením poupat na klasických kalhotech byste strávili zaručeně nejednu mládí. Paradoxem je, že tento trend vznikl poté, co po přepravě kalhot, bylo nemožné je vyžehlit.

неизвестные факты

Dírky v špejli na lízátku
Jsou součástí technologie na výrobu lízátek. Jsou nutné k tomu, aby se sladkost dokázala přilepit na plastovou paličku.

неизвестные факты

Krabičky s nudlemi
Pokud rozevřete krabici s asijským rychlým občerstvením, přetvoří se na talíř, ze kterého se dá mnohem pohodlněji konzumovat jídlo.

неизвестные факты

Boční otvory na teniskách
Tyto dva zbytečné otvory mají také svou funkci. Kromě extra větrání, pomáhají nohu lépe upevnit. Hráči basketbalu si přes ně převazují tkaničky, aby se jim během hry nevyzúvali.

неизвестные факты

Otvory na uzávěrech
Kdo jako dítě nekouše kuličkové pero? Někdy se může nešťastně stát, že dítě spolkne víčko, ale díky malým otvorem se při uvíznutí v dýchacích cestách nezadusí.

неизвестные факты

Číslo 57 na obalu kečupu Heinz
Tajemné čísla nejsou jen součástí reklamního sloganu. Pokud se vám kečup nedaří dostat z láhve, několik krát pobúchajte dlaní po tomto čísle a bude to.

неизвестные фактыDíra v naběračce na špagety

Tímto otvorem odměříte standardní porci špaget pro jednoho člověka.

неизвестные факты

10. prostor pod troubou

Obvykle je tento prostor určen pro skladování pánví a plechů. Nicméně, ve skutečnosti slouží k ohřívání. Někdy je třeba, aby bylo jídlo podávané při správné teplotě – ani studené, ani příliš horké. Dokud se vám něco připravuje v troubě, toto je místo, kde si připravený pokrm můžete odložit a podávat jej spolu s celým chodem.


Líbil se ti článek? Nezapomeň se o něj podělit sdílením se svými přáteli

Článek byl převzat z webu chillin.sk a je zakázáno ho sdílet na jiné internetové stránky


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)