Zapomeňte na kupovaný chléb. Křupavý domácí chlebíček bez hnětení budete mít na stole i vy!

Pokud si nepeče domácí chléb jen kvůli tomu, že to je náročné, tento recept vás přesvědčí o opaku. Díky němu budete moci potěšit svou rodinu čerstvý a voňavý domácí chleba minimálně jednou za den.

Co na to potřebujete?

530 g hladké mouky
10 g droždí
420 ml vody
1 ČL soli
postup

Rozpusťte si droždí v teplé vodě (37-39 stupňů). Mouku prosejte do misky, přidejte k ní sůl, a vlijte rozpuštěné droždí. Zamieste těsto do střední konzistence přikryjte ho potravinovou fólií s malým otvorem na proudění vzduchu a nechte ho 2 hodiny na teplém místě.
Po 2 hodinách by mělo zvětšit dvojnásobně a na jeho povrchu bude mnoho bublinek. Nezapomeňte, že těsto je připraveno bez hnětení, proto ho už jen přikryjte fólií nebo víkem s otvorem a vložte na noc do chladničky.
Na druhý den si vyberte požadované množství těsta. Aby se vám nelepilo, posypte si ruce moukou. Vyválejte si těsto v mouce a vyformujte z něj bochník.
Položte těsto na pečící papír posypte ho moukou a nechte ho odstát dalších 40-60 minut. Mezitím si předehřejte troubu na 235 stupňů.
Udělejte si na silnici 3 nářezy, položte ho zpět na plech a pečte přibližně 45 minut. Po upečení nechte chléb vychladnout.
Těsto na domácí chléb můžete v ledničce skladovat po dobu 2 týdnů, takže si ho můžete upéct kdykoliv. Nezapomeňte ho ještě přikrýt fólií, aby se nezkazily.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)