Věděli jste co se stane s vašimi klouby, když je popraskáním uvolníte?

Obvykle se zvuk praskání vašich kloubů považuje za hrozný a pro člověka za velmi nepříjemný. Také se říká, že si tak můžete přivodit zánět kloubů. Otázka však zní – Je to opravdu tak špatné, nebo jsou to jen prázdné, ničím nepodložené řeči?

Když si prášky s klouby v ruce dojde k vytvoření prostoru mezi vašimi kostmi, který se naplní synoviální tekutinou. Ta snižuje tření v našich kloubech. Synoviální tekutina obsahuje směs plynů (kyslík, dusík a oxid uhličitý) Tato činnost praskání kloubů má negativní tlak podobný vakuu. To způsobuje vytvoření vzduchových bublin a dojde ke zvuku, který slyšíme.

V souvislosti se studiemi a bez ohledu na to zda je tento zlozvyk dobrý nebo ne se vám nic nestane a můžete v něm klidně pokračovat. Muž jménem Donald L. Unger experimentoval když si své klouby pukol pouze na jedné ruce 60krát a nepocítil žádnou bolest v ruce níž to dělal a v ruce níž to nedělal.

Studie která se udělala v roce 1990 zjistila že při dlouhodobém prasklou se může vyskytnout oslabená schopnost kloubů. Tato studie byla předvedena na 300 otestovaných lidech. Podle studií a důkazů, pokud máte rádi zvuk prasknutí tak směle do toho dál


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)