Sušíte prádlo uvnitř domu? Tak velký pozor, škodíte tím celé rodině!

I vy necháte věšet vaše prádlo ve vašem pokoji? Následující řádky vám pomohou zjistit, že to není příliš vhodné dělat. Jednou z nejčastějších chyb, které dělají lidé v zimě, je ten že ho suší doma. Toto nese v sobě zdravotní riziko, pro osoby s oslabeným imunitním systémem nebo astmatikům.

V místnosti kde sušíte prádlo, zvyšujte vlhkost vzduchu o 30 procent. Vytváříte si tím ideální prostředí pro množení houby Aspergullus fumigatus, která se snadno vstřebává do našich plic. Pro zdravých lidí je tato houba neškodná, ale pro lidi se slabou imunitou může být velmi nebezpečná, proto vědí k zánětu průdušek.

Navíc je tento vzduch plný chemikálií pokud používáte různé prášky a změkčovače, které zůstávají po vyprání na prádle. V dnešní době se domy izolují aby se ušetřila energie pro topení. Tím si však zastavujeme přívod čerstvého vzduchu, a když ještě k tomu sušíme prádlo, ničíme si zdraví pro sebe a naším dětem.

Alespoň trochu si můžeme pomoci pravidelným a pořádným vyvětráním, ale pravidelný přísun čerstvého vzduchu nám nestačí. Stále více odborníci volají po znovuzavedení společných prostor na praní a sušení, jak to bylo v panelákových domech kdysi. V USA některé fungují ještě i dnes a opravdu je to způsob, jak se ochránit před nebezpečím. Neuvědomujeme si, kolik je ve vzduchu spór plísní a roztočů.
Je to pro nás toxické a může to mít fatální důsledky.

Z několik tisíc druhů plísní je pro nás nebezpečných asi deset z nich. Způsobuje se zánět nosních dutin, průdušek a mnoho dalších respiračních onemocnění, výjimkou je samozřejmě alergie, senná rýma a astma. Mezi příznaky onemocnění patří i kašel, únava, podráždění očí, krku nebo bolesti hlavy.

Vlhkosti v naší domácnosti bychom měli předcházet, raději ji dejme v tom počasí ven. Uvnitř zkusme věci už jen dosušit, hlavně v této místnosti kde trávíme nejméně času. Doma bychom měli sáhnout po pohlcovač vlhkosti. Když už se nám doma vytvoří plíseň, je těžké s ní bojovat – saně se pravidelným problémem.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)