Skutečný příběh lásky z Druhé světové války: V noci jí tajně ostříhal vlasy. Po 65 letech je vrátil své milované

Tento příběh se začal psát před mnoha lety a dnes to vypadá spíš jako předloha na skvělý film než realita. Lidé o něm vždy vyprávějí a věřte, že k tomu mají důvod.

Ukrajinka Morkyna Jurzuk a Ital Luigi Pedutto se setkali roku 1943 v německém zajateckém táboře v Rakousku. Jejich pohledy se okamžitě setkali.

valka-laska1

Jaká je nádherná! Musím ji ochránit. A ty jamky na líčkách! „, Pomyslel si. „Jaký je hubený! Nakrmím ho“, problesklo jí hlavou. Od té doby se ze dvou osudů stal jeden. Následující dva roky byly vždy spolu a nevěděli ze sebe spustit oči. Mokryna nevěděla italsky a on ani slovo rusky, ale pohledy a doteky řekli mnohem více. Věděla jsem, jak se italsky řekne „Miluji tě. Před ním jsem to ještě nikomu neřekla,“ řekla Mokryna.

valka-laska2

Rok 1945 byl rokem vítězství. Uprostřed radosti z osvobození však nastal smutek. Byli si vědomi toho, že Itala nepustí na území SSSR a Ukrajinka nepovolí odcestovat do kdysi fašistické Itálie. Jejich láska byla až příliš perfektní. Dívku museli téměř s použitím násilí odnést z tábora.

Luigi vše sledoval. V ruce držel kousek papíru s adresou a pramínkem jejích vlasů, který jí tajně odstřihl noc před rozloučením. „Vrátím ti ho. Určitě ti ho vrátím,“ pomyslel si Luigi se slzami v očích.

Roky plynuly a Luigi nepřestal Mokrynu hledat, ale tehdejší režim „Železné opony“ mu nedal šanci najít svou milovanou.

valka-laska3

Zamilovaný páreček se tedy rozhodl žít život odděleně od sebe se svými rodinami, ale prošlo 65 let a světélko první lásky nevyhaslo z jejich duší.

Nyní již 81-letý Luigi Pedutto se obrátil na ruské média v naději, že mu pomohou najít Marii (jak ji sám říkal). Když na její dveře zaklepal novinář, nezůstala v němém úžasu. Po otázce, zda ví kdo ji hledá, ihned následovala odpověď: „Luigi Pedutto z Itálie“. Mladí lidé se s otevřenými ústy nemohli zbavit údivu. Ani po 65 letech nemohla stará žena zapomenout na toto jméno a byla si jistá, že to byl její milovaný, kdo ji hledal.

valka-laska4

Při prvním setkání se ani jeden z nich neubránil slzám. „Marie!“, vykřikl a s pláčem ji objal. „Jamky! Ty jamky!“ Zůstaly přesně takové jako předtím. Stařičký Ital klečel na kolenou se sepjatýma rukama a italsky řekl: Poděkoval tak Bohu a jeho víře za příležitost, že se mohl dožít tohoto momentu. Vrátil jí zpět pramínek vlasů a dodržel tak slib, který si kdysi dal.

valka-laska5

Luigi a Maria se i nadále pravidelně navštěvují ve svých příbytcích. Během návštěvy v Itálii Luigi požádal svou lásku o ruku a ona souhlasila.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)