S tímto trikem Vám zakoření každá kupovaná růže z květinářství. Budou Vám růst několik měsíců!

To, že nejsi zahradník, neznamená, že nedokážeš vypěstovat překrásné růže. Ukážeme Vám jak třeba řezanou růži nechat zakořenit.

Zima je nejlepší čas na zakořenění růží. Pokud máš ve váze pár růží tak ještě dlouho si můžeš užívat jejich krásy, pokud je vymátit a zasadíš.

– Potřebuješ jen 1 růži, kterou musíš stimulovat, aby vypustila kořeny a mohl si ji zasadit.any-type-of-cut-is-acceptable-however-avoic-slanted-cut-too-close-to-an-eye-as-seen-on-right-stem

Vrch růže odřízni tak, aby nezůstal žádný květ na stonku a stonek musí být 25 cm dlouhý. Místo, kde si z růže uřízl natři voskem. Listy Odřízni také a trošku Odřízni i ze spodní části růže. Spodní část růže musíš už jen stimulovat, aby pustila kořeny. Můžeš vyzkoušet všechny 3 způsoby k dosažení toho, aby růže pustila kořeny, ale každý způsob vyzkoušej na rozdílné spodní části růže ne na téže a pak můžeš porovnat, který způsob funguje nejlépe.

Zakořenění růží

1) Do 1 litru vody dej čajovou lžičku droždí. Spodní část růže (ne tu, kterou jsme natřeli voskem) dej do vody. 1/3 stonky ať je ve vodě a nech ji tam 1 den. Potom stonek opláchni vlažnou vodou a dej do láhve tak, aby polovina stonku byla ve vodě. Vždy dolívej vodu, aby byla vždy polovina stonku ve vodě dokud nezačne pouštět kořeny.

d089035e28422a374ec0f3701849169d

2) Do 1 litru přidej polévkovou lžíci medu a rozmíchej, aby se med rozpustil. Dej do ní stonek růže a nech ji tam 12 hodin tak, aby 1/3 stonky byla ve vodě. Potom růži přendáme do jiné láhve tak, aby stonek byl do poloviny ve vodě.

3) Do vázy dej vodu a dej do ní 10 čerstvých kapek Aloe vera šťávy. Pokud máš doma květ Aloe vera,  tak si to můžeš vyzkoušet. Aloe vera urychlí růst kořenů a také posiluje růži. Voda ať je po poloviny stonku po dobu 10 dní a po 10 dnech přidej ještě 6 kapek šťávy z Aloe.

– Pokud již vidíš kořeny z růže tak kořeny zasypej půdou a o pár dní později budeš mít překrásné růže.

dscn2472


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)