Příběh: Když chlapec daroval sestře její poslední dárek, nemohla zadržet slzy. Přitom se tomu dalo tak snadno zabránit

Byl to jen další obyčejný den v týdnu. Žena šla do supermarketu do oddělení hraček. Hledala něco k narozeninám pro svou neteř. Zamyšlená si prohlížela regály plné panenek oblečených v překrásných šatech i těch nejnovějších modelů Barbie.

V očích ženy se odrážela růžová barva. Dobře věděla, že její neteř bude nejšťastnější holčičkou na světě, když dostane k narozeninám svou vysněnou panenku. Náhle jí pohled padl na 10 lze 11-letého chlapce, který si také prohlížel panenky. Nemohla od něj odtrhnout zrak.

pribeh1

 
Žena pomalu kráčela směrem k chlapci. Bylo v něm něco, co ji zaujalo i když navenek se od ostatních v ničem nelišil. Zpod čepice mu vykukovaly hnědé vlasy, měl oblečené obyčejné džíny, které nebyly nejčistší a obuté staré boty s ošklivě zavázanýma šňůrkami. Bylo na něm něco neskutečně smutného. Věděl, že žena stojí vedle něj, ale předstíral, že si se zájmem prohlíží panenky. Také se díval na Barbie. Kolem rukávu měl uvázanou růžovou stužku. Žena z něj nemohla spustit oči a přemýšlela, co asi tak může vybírat. Proč by si chlapec chtěl koupit panenku a měl kolem rukávu uvázanou růžovou stužku?

Nevydržela to a zeptala se chlapce, zda mu nemá podat panenku z nejvyšší police. Hledala nějakou výmluvu, jen aby si mohla s chlapcem promluvit a dozvědět se více. Zdálo se jí, že je myšlenkami někde velmi daleko … Když se na ni podíval, zasáhl ji neskutečný smutek v jeho očích. Nebyl to pohled dítěte, který touží po hračce, ale nemá na ni peníze. Byl to pohled dospělého, který zažil neskutečnou bolest.

pribeh2

 
– Chci tu panenku koupit pro svou sestru, ale nemám tolik peněz. Řekl.

Žena nevěděla, co mu na to říct a tak jen rychle řekla, že Ježíšek na ni o Vánocích určitě nezapomene a přesně takovou ji přinese.

– Ale Ježíšek jí nebude moci tu panenku přinést.

Chlapec se na ni podíval tím nejsmutnějším pohledem, jaký kdy u dítěte viděla. Bála se zadat další otázku, ale přemohla ji zvědavost.

– Kde je tvá sestra?

– Je v nebi. Chci, aby tam měla ode mne nějaký pěkný dárek. Zanedlouho za ní půjde i máma, tak jsem si myslel, že možná vezme dárek pro sestru s sebou.

Žena nevěděla jak zareagovat. Celé to znělo jako nepovedený a velmi morbidní vtip. Stačilo se ale podívat do očí chlapce a věděla, že to co říká, je pravda. Stalo se něco hrozného. Zanedlouho se stane něco horšího.

Bez přemýšlení žena vybrala peněženku. Mohla si dovolit koupit obě dvě panenky – pro svou neteř i pro chlapcovu sestru. Pohled se mu rozzářil a když si od ženy bral peníze, řekl:

– Opravdu?! Ještě bych mohl koupit maminčiny oblíbené květiny. Miluje bílé růže.

Popadl panenku a běžel k pokladně.

pribeh3

Žena zůstala sama a nevěděla, jestli udělala dobře. Co když si to všechno vymyslel, jen aby z ní vytáhl peníze? Myslela si, že se nechala nachytat. Přemýšlela o tom, i když platila za svou panenku. Cestou ze supermarketu procházela kolem novinového stánku a uviděla titulek, ze kterého ji v žilách ztuhla krev.

Místní noviny psali o strašlivé nehodě. Opilý řidič před několika dny narazil do auta mladé ženy. Jela v něm společně i se svou 4-letou dcerkou. Holčička zemřela při převozu do nemocnice a její matka v nemocnici bojuje o život. Že by šlo o matku a sestru toho chlapce ze supermarketu?

pribeh4

 
Během následujících 2 dnů četla všechny deníky, četla snad každý nekrolog. Žena nakonec svůj boj o život prohrála. V novinách byla informace o místě a hodině pohřbu. Koupila kytici bílých růží a šla na pohřeb.

Na místě si chlapce okamžitě všimla. Stál vedle svého otce. V rukou držel panenku a bílé růže. Žena nevěděla, co má říct … co by se hodilo říci v takové situaci? Rozplakala se, položila na hrob kytici růží a naposled se podívala do očí chlapce, který se kvůli vší bolesti stal dospělým. Jeho otec vypadal velmi rozzlobeně.

Tento smutný příběh je zde pro výstrahu všem. Sdílejte ho!

pribeh5


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)