Otec uklízel pokoj své mrtvé dcery a ze zdi sundal její zrcadlo. Když zjistil, co tam je, zůstal stát jako opařený!

Athena Orchard z Leicester v Anglii byla obyčejnou, usměvavou a radostnou 12-letou dívkou. Zbožňovala sport, zejména box.

Byla nejen výbornou žákyní, ale také se starala o své sourozence – 6 sester a 3 bratrů.

Těsně před Vánocemi si dívka všimla boule na hlavě. Neuvědomila si, že by to mohl být příznak něčeho nebezpečného a tak s tím nic nedělala, dokud jednoho dne neomdlela v kuchyni. Lékaři vydali strašnou diagnózu – rakovina kostí.

athena-orchard-4

Byl to velký šok pro celou rodinu. Během 7-hodinové operace jí lékaři odstranili nádor z její páteře. Potom si musela projít nesnesitelnou chemoterapií, po níž přišla o všechny své vlasy. Athena, která byla vždy jako teenager plná energie, je nyní příliš slabá, aby vstala z postele. „Vždycky byla plná optimismu a říkala, abych neplakala“ – vzpomíná její matka Caroline. „Věděli jsme, že rakovina je ve velmi pokročilém stádiu … Bojovala tak dlouho, jak to jen šlo.“ Bohužel krátce po svých 13. narozeninách zemřela obklopena svou rodinou.

Několik dní po její smrti otec Dean zabalil všechny její věci. Když složil zrcadlo ze stěny v jejím pokoji, všiml si něčeho na zadní straně zrcadla. Nacházel se tam ručně psaný dopis. „Nemohl jsem tomu uvěřit. Text má více než 3000 slov „– říká Dean. „Úplně jsem se zhroutil. Začal jsem to číst, ale musel jsem přestat, bylo toho na mě příliš mnoho. Lámalo mi to srdce.“

Ručně psaný dopis od Atheny byl plný velmi dojemných a plný moudrých slov:

314591728293

„Štěstí záleží na nás. Možná se nejedná o šťastný konec, ale o samotný příběh.

Životním cílem je život plný cílů. Štěstí je směr, ne místo. Děkuji za to, že jste. Buď šťastný, buď svobodný, věř tomu, že zůstaneš navždy mladý.

Znáš mé jméno, ale neznáš můj příběh. Slyšel jsi, co jsem udělala, ale nevíš, čím jsem prošla. Láska je jako sklo, vypadá krásně, ale je velmi křehká.

Každý den je výjimečný, tak si ho užívej. Můžeš zemřít například zítra, užívej si každý den. Život je špatný jen tehdy, pokud si ho tak zaříz.

Láska je vzácná, život je podivný, nic netrvá věčně a lidé se mění. Život je pro každého hrou, ale láska je jedinou odměnou.

Pokud tě někdo miluje, neopustí Tě ani v těch nejtěžších chvílích. Uvědom si, že život je plný vzestupů a pádů. Bez pádu vzestup nic neznamená.

Čekám, až se zamiluju do někoho, komu bych mohla otevřít své srdce.

V lásce se nejedná o to, s kým můžeš strávit budoucnost, ale bez koho by si nemohl žít.

Není žádný důvod k pláči, protože vím, že budeš vedle mě. „

414591728294-1

Nikdo neví, kde dívka našla sílu na napsání tohoto dopisu. „Nikdy se o ničem nezmínila, ale je to její styl,“ říká její otec. „Athena velmi ráda psala, dělalo jí to radost.“ Athena zůstane navždy v paměti své rodiny, mimo jiné i díky tomuto cennému suvenýru. „Když čteme její dopis, máme pocit, že je s námi.“

514591728295


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)