Jak poznat rakovinu děložního čípku ještě v jejím počátku? 6 příznaků této nebezpečné nemoci!

O rakovině děložního čípku, stejně jako o jiné formě rakoviny je těžké mluvit, ale je to nezbytné.

Jedná se o druhou nejčastější formu rakoviny u žen. Je to nemoc, která změní osud každému.

Naštěstí se medicína posunula vpřed a objevily se nové způsoby diagnostiky jako kolonoskopie či cytologické vyšetření. Proto je možné diagnostikovat toto onemocnění ještě v jeho raném stádiu.

Rakovina děložního čípku se nikdy neobjeví z ničeho nic. Předcházejí její změny v epitelu děložního, doprovázené určitými symptomy.

1. Abnormální vaginální krvácení

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu, po pohlavním styku a po menopauze je důvodem, kdy byste měli navštívit svého gynekologa. Je to jasný důkaz, že s vaším tělem něco není v pořádku.

2. Neobvyklý výtok

Počátečním stádium rakoviny může být bílý výtok s příměsí krve stejně jako nadměrný výtok. Zapáchající tekutý výtok je charakteristický v pozdějších stádiích nemoci při rozpadu nádoru.

1

3. Bolest v podbřišku

Trvalá bolest v pánevní oblasti může být doprovázena mnohými chorobami, takže tento příznak byste určitě neměli ignorovat a raději navštivte lékaře.

4. Potíže s močením

Růst nádoru vede ke stlačení močovodu a ke problémům s močením. Jelikož choroba postihuje i močový měchýř, příznakem je i časté močení.

5. Otok a bolesti v nohách

Stlačování lymfatických cév způsobuje hromadění tekutiny v nohách. Šíření rakoviny v lymfatických uzlinách může způsobovat bolest v kyčli nebo v křížové oblasti páteře.

6. Pokles na váze

Cytokiny jsou proteiny, které se v těle produkují, aby bojovaly proti této chorobě. Jsou schopny aktivně odbourávat tuky, což způsobuje rychlý úbytek na váze.

 

Je důležité vědět, že rakovinu děložního čípku je možné úspěšně léčit zejména v raném stádiu. Problém nastává tehdy, když ženy navštěvují svého gynekologa jen zřídka a návštěvu vždy odkládají. Právě proto byste měli absolvovat každoroční prohlídky a vyhnuli se tak nepříjemnému překvapení.

2


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)