VYPADÁ TO JAK BĚŽNÉ SVODIDLO, ALE VE SKUTEČNOSTI DOKÁŽE DENNĚ ​​zachránit tisíce životů. TAKTO FUNGUJE

Kovové bariérové ​​oplocení, nebo jak se tomu říká – svodidla, se staví k tomu, aby motoristé neprošly do protisměru, nebo mimo vozovku. V některých případech se stávají nehody, kdy automobil velkou rychlostí narazil do svodidel a důsledky jsou někdy katastrofální.

Nedávno zaměstnanci společnosti ETI, se sídlem v Jižní Koreji, vyvinuli nový typ svodidel, jejichž cílem je ochránit životy řidičů a jejich spolucestujících.

Tento vynález představují ocelové trubky, které se nacházejí uprostřed mezi rotujícími válci z plastu. Namalované jsou žlutě a pokryto reflexní strukturou, aby byly vidět i ve tmě.

V případě, že vozidlo narazí do zátarasu, tento zátaras přijme úder na sebe. Válečky se začnou otáčet a nedovolí automobilu převrátit se a flexibilní konstrukce výrazně snižuje riziko poškození automobilu. Celá konstrukce obecně zvyšuje pravděpodobnost, že zdravotní stav řidiče a jeho spolucestující není ohrožen.

Tento systém již schválili v Jižní Koreji. Jednou z prvních zemí, která by chtěla koupit tento patent pro ochranu svých cest, je Malajsie.

Pevně ​​věříme, že se takové svodidla brzy objeví iu nás.

Pokud se vám líbil tento článek, poděl se o něj se svými známými a přáteli. Nezapomeň to sdílet na sociálních sítích.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)