Umřu? – otázka, ze které lze snadno zešílel. ZMĚNÍ VÁM VŠAK POHLED NA ŽIVOT … TOTO zažila ZDRAVOTNÍ SESTRA

Hodnoty a názory na život se liší stejně, jako se od sebe odlišují i ​​lidé. V dnešní době je nejdůležitější mít velký dům, pěkně ho zařídit, také aby před domem parkovalo drahé auto nebo aby naše děti studovali na prestižních školách.

Na našem Facebooku by neměly chybět ani fotografie ze zahraničních cest. Pokud to někomu opravdu dělá radost, je to skvělé. Než se začnete srovnávat s druhými, přečtěte si, co je důležité pro tyto výjimečné děti.
„Pracuji jako zdravotní sestra na onkologickém oddělení. Moji pacienti jsou výjimeční. Ze začátku bylo pro mě velmi těžké zadržet slzy, když jsem nějaké dítě viděla pomalu umírat. Postupem času je možné si zvyknout a částečně se oprostit. Děti ale někdy dokážou zadat takovou otázku, která vás přinutí se zamyslet a vše ve vašem životě přehodnotit. Včera se mě jeden 6-letý chlapec zeptal na něco, co mě velmi rozrušilo. „

smrt1

– Sestro, zemřu?

Dívám se na to bezbranné dítě bez vlasů, s kruhy pod očima; vyhublé, zesláblé a do očí se mi hrnou slzy. Nemohu však plakat. Ne před ním.

– Co to říkáš?! Samozřejmě, že nezemřeš.

– Myslím si, že stejně umřu … ale nebojím se. Moje máma v sobotu slaví narozeniny a já jsem pro ni vyrobil dárek. Dám jí ho, jestli neumřu. Přežiju do soboty, že?

Россия. Санкт-Петербург. Детьи-пациенты реабилитационного центра Санкт-Петербургского детского хосписа в поселке Ольгино во врем явстречи с Дедом Морозом. Фото ИТАР-ТАСС/ Trend

„Tehdy mi můj malý pacient ukázal obrázek, který sám nakreslil. Jak je vůbec možné nezbláznit se v takové situaci? Jak je možné alespoň na chvíli nemyslet na dítě, které se chce dožít soboty jen proto, aby mohlo své matce dát dárek k narozeninám? Našla jsem jeden způsob. „
„Nezáleží mi na tom, abych měla nejnovější telefon, drahé oblečení, velký byt. Nade vše si vážím času, který mohu strávit se svou rodinou. Místo toho, abych utíkala z jedné práce do druhé, jen abych vydělala trochu víc peněz, raději půjdu se svým manželem a dětmi na procházku. Navštívíme prarodičů, společně si dát oběd (jednoduché, zato vynikající domácí jídlo, žádné předražené menu v restauraci). Těch několik hodin má pro mě neskutečnou hodnotu.

smrt3

Pamatujte, že děti trpící rakovinou mají jen jediné přání – přejí si být zdravé, ne však pro sebe, ale hlavně pro své rodiče. Nemocné děti neustále myslí na rodinu, nebo jaký dát mamince dárek k narozeninám. Proč jsou zdraví lidé egoističtí a stále myslí jednom na své rozmary?

P. S.: Ještě stále si přejete mít nové auto nebo mobil? …

?????????????? ?????????????????????????????? ???????????????????????????? ?????????? ?? ??. ?????????????????? ?????? ??????????????, 1990 ??????.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)