ŠVÉDSKO OFICIÁLNĚ ZAVÁDÍ kratší pracovní dobu, lidé jsou šťastnější a produktivnější

Švédsko oficiálně zavedlo 6-hodinovou pracovní dobu a čím dál více firem v zemi se k ní začíná přiklánět. Zjistili totiž, že částečný úvazek vede nejen z větší spokojenosti zaměstnanců, ale také k vyšší produktivitě. Mimo to má také pozitivní vliv na zdraví pracovníků, kteří během roku téměř vůbec nejsou nemocní. Platy zaměstnanců přitom zůstávají stále stejné.

Ve firmě Filimundus, která vyvíjí mobilní aplikace, zavedli 6-hodinovou pracovní dobu už loni. Manažeři firmy zjistili, že osmihodinová pracovní doba je neefektivní, protože většina zaměstnanců se nedokáže po tak dlouhou dobu v kuse soustředit a pracovat efektivně. Zaměstnanci si navíc při osmihodinové pracovní době museli brát hodinu pauzu na oběd, takže v práci trávili vždy nejméně 9 hodin denně a nezbýval jim čas na jejich zájmy a soukromý život.

Jaké výsledky přinesla 6-hodinová pracovní doba?

Po zavedení šestihodinové pracovní doby se ukázalo, že zaměstnanci za 6 hodin zvládají stejné množství práce jako za osm hodin a v mnoha případech dokonce ještě více. Mají více sil a času na své soukromé aktivity, cítí se šťastnější a úspěšnější. Navíc díky dostatku odpočinku téměř nemarodí, což firmě výrazně snižuje náklady.

pracovni-doba1

„Ukázalo se, že osmihodinová pracovní doba není tak efektivní, jak si myslíme“, říká Linus Feld, ředitel společnosti Filimundus.

Naši zaměstnanci nyní pracují jen 6 hodin denně, za to od nich ale vyžadujeme, aby se soustředili naplno jen na svou práci. Proto mají během pracovní doby zakázáno používat sociální sítě a další rozptylující stránky. Také jsme snížili na minimum počet meetingů a další aktivity, které je vyrušují od práce. Snažíme se motivovat lidi, aby maximálně využili svůj čas v kanceláři, a za to jim umožňujeme chodit domů už po šesti hodinách.

„Sám mám pocit, že stíhám daleko více práce, když na ni mám méně času“, říká Feld. „Když vím, že nemusím spěchat a že mám na něco osm hodin, více prokrastinuji a plním úkoly daleko pomaleji.“

Další příklady, kdy šestihodinová pracovní doba přinesla ovoce

Firma Toyota zavedla šestihodinovou pracovní dobu ve Švédsku dokonce už před 13 lety. I její zaměstnanci byli spokojenější a šťastnější, počet výpovědí se snížil na minimum a firma začala vykazovat větší zisky.

pracovni-doba2

Maria Brath, která ve Stockholmu založila start-up na optimalizaci klíčových slov pro vyhledávače, zavedla ve své firmě šestihodinovou pracovní dobu už před třemi lety. „Mysleli jsme si, že zkrácením pracovní doby budeme potřebovat najmout více zaměstnanců. O to víc jsme byli překvapeni, když se zaměstnancům po zavedení kratší pracovní doby zvedla produktivita. „Firma, která má 20 zaměstnanců, od té doby každoročně roste a vykazuje dvojnásobné zisky.

Jak by se vám líbila 6-hodinová pracovní doba u nás?

Myslíte si, že by šestihodinová pracovní doba měla pozitivní ohlasy také tady?

Co byste dělali jinak, kdybyste měli každý den o 2 hodiny více času a stejné peníze?

Napište nám do komentářů


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)