Šťavnatá, rychlá a jednoduchá. Neodolatelná oříšková roláda bez mouky se zakysanou smetanou, musíte si ji už při pohledu zamilovat

Šťavnatá, rychlá a jednoduchá. Neodolatelná oříšková roláda bez mouky se zakysanou smetanou, musíte si ji už při pohledu zamilovat

Budeme potřebovat:

4 ks – vajíčka
4 lžíce – kr. cukru
1 balíček – vanilkového cukru
50 g – mletých vlašských oříšků
200 g – zakysané smetany
moučkový cukr na posypání

postup:

1.

Bílky vyšleháme do tuhé pěny a postupně přidáme balíček vanilkového cukru a kr. cukr. Když dostaneme tuhou lesklou pěnu, přidáme vidličkou rozmíchané žloutky a nakonec pouze zlehka přimícháme mleté ​​vlašské oříšky.

2.

Připravíme si plech, který vyložíme pečícím papírem a navrstvíme tenkou vrstvu těsta. Pečeme v předem vyhřáté troubě cca 12-15 minut při teplotě 180 stupňů.

3.

Ihned po upečení vyjmeme z plechu, stáhneme pečící papír (pokud se vám nedaří stáhnout papír hned, přikryjte těsto navlhčenou utěrkou a chvíli počkejte. Pak papír půjde dolů hned).

4.

Kysanou smetanu ochutíme cukrem podle chuti (pro zdravější variantu můžete použít i med nebo jiné sladidlo) a natřeme na těsto. Srolujeme a odložíme do chladničky ztuhnout. Před podáváním posypeme práškovým cukrem.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)