S obyčejnými svíčkami JSEM DOMA přešla přes MEZERY MEZI DLAŽDICEMI. VÝSLEDEK BYL ÚCHVATNÝ! TOTO BUDETE DĚLAT I VY

Kachličky či keramické obklady v kuchyni jsou populární, protože materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je nadčasový a skvrny na nich se dají snadno odstranit. Bohužel, ne všechny skvrny jdou dolů bez problémů a hlavně ty zamaštěné tukem, nemluvě o prostoru mezi dlaždičkami.

Ukážeme vám několik tipů, jak na to, abyste se problému zbavili co nejrychleji!
Takto se zbavíte nečistoty na dlaždiček v koupelně i kuchyni

V 4 litrech vody si zředí 4 PL prášku borax (koupíte ho v lékárně nebo v obchodě pro zahrádkáře), 100ml octa a 100ml tekutého amoniaku. Navlhčete dlaždičky a následně je jemně otřete. Odstraníte špínu a nezanecháte žádné šmouhy.

svicka mezery1

Do 500ml vody si rozpusťte 3 lžíce sody. Naneste na houbičku a otřete postižené oblasti. Na vyčištění spár použijte starý zubní kartáček namočenou do tohoto roztoku.

svicka mezery2

Vezměte si kousek citronu a potřete jím znečištěnou oblast. Po 15 minutách citronová šťáva změkčí zaschlý tuk a vy ho už jen jednoduše odstraňte houbičkou.

svicka mezery3

Obzvláště zaschlé mastné skvrny natřete kašičkou ze sody a pak postříkejte octem. Jakmile proběhne reakce obou směsí, stačí, když povrch přetřete měkkým hadříkem. Ocet kromě toho, že odstraní mastnotu, dodá keramickému povrchu lesk.

svicka mezery4

V případě, že spáry mezi dlaždicemi jsou neustále znečištěné, použijte jednoduchý trik: Vyčistěte je jedním z předešlých tipů, nechte vyschnout a potřete běžnou parafínovou svíčkou. Stejným způsobem můžete postupovat při obkladech v koupelně, kde se na ně často vyskytuje plíseň.

svicka mezery5

Můžete také zvolit některý z koupených prostředků na čištění dlaždiček. Před použitím doporučujeme omýt dlaždičky běžným mýdlovým roztokem. V obchodech také najdete melaminové houby nebo parní čističe, které se s tímto problémem rychle poperou.
Věříme, že s těmito triky bude pro vás čištění a úklid o něco více jednodušší. Stejnými způsoby si můžete vyčistit věčně zamaštěné troubu!

svicka mezery6


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)