8 signálů, že trpíte intolerancí na lepek, které každý ignoruje

Nesnášenlivost lepku je v poslední době stále více skloňované slovní spojení. Jak si mnoho lidí může myslet, nesnášenlivost lepku není potravinová alergie a neznamená celiakii. Spíše je to stav střeva, který může mít negativní vliv na celkový životní styl.

Podle Food Renegade nestrávený lepek (zejména u pšenice a jiných obilovin) je ve střevech tělem považován za cizí předmět, který dráždí střeva a mikroklky na stěně tenkého střeva. Podívejte se na 8 běžných příznaků nesnášenlivosti lepku, samozřejmě tyto mohou znamenat i něco jiného ovšem pokud jejich pociťujete již déle bez zjevné příčiny, určitě zvažte návštěvu lékaře a informujte se.
bolest břicha
Jak se říká naslouchejte svým střevům. Zažívací problémy jsou možná nejvýraznější známkou nesnášenlivostí lepku. Poté, co sníte potraviny obsahující lepek, můžete nejpravděpodobněji zažívat plynatost, nadýmání, průjem nebo zácpu. Poškození sliznice tenkého střeva v důsledku konzumace potravin obsahujících lepek, může vést ke špatnému vstřebávání minerálů, vitamínů a jiných výživných látek z jídla, které jíte.

závratě
Mnoho lidí s nesnášenlivostí lepku zažívají mlžení před očima
dezorientaci a podivný pocit, že ztratili rovnováhu.

střídání nálad
Pokud vaše střeva nejsou spokojeny s potravinami, které jíte, pak váš mozek bude Taky nespokojený. Lidé s nesnášenlivostí lepku často pociťují nevysvětlitelně podrážděnosti, úzkosti, nebo rozrušení. The New England Journal of Medicine uvedl 55 chorob způsobených konzumací lepku, který zahrnoval

chronická migréna
Bolesti hlavy jsou běžné pro osoby s nesnášenlivostí lepku. I když to není spojeno s jedním specifickým typem bolesti hlavy, obvykle se vyskytuje v intervalu 30 až 60 minut po jídle. Časté migrény mohou také vést k rozmazanému vidění a bolestem kolem očních důlků.

svědění kůže
Při problémech střeva zpracovat lepek, dochází k zánětu, který může se navenek „odhalit“ přes kůži. To je důvod, proč je citlivost lepek často spojená s kožními onemocněními, jako jsou ekzémy a lupénka. Imunitní systém reaguje na trávicí systém tím, že vytvoří protilátky, které mohou způsobit suchou, a svědící pokožku.

fibromyalgie
Fibromyalgie je chronické onemocnění, které postihuje většinou ženy a způsobuje rozšířené bolesti svalů, šlach a vazů. Podle mnoha odborníků může odstranění nebo alespoň snížení konzumace lepku mít za následek zmírnění bolestí při fibromyalgii

chronická únava
Cítíte se unavení, dokonce i když si dopřejete 8-9 hodinový spánek? I to může signalizovat, že nesnášíte lepku. Vaše tělo je vždy zanícené a vynakládá svou energii na snahu vypořádat se s nežádoucími proteiny lepku, vaše energie se mine mnohem rychleji, než je obvykle.

Intolerance na laktózu
Obě intolerance mají podobné příznaky a je pravdepdoobné, že pokud trpíte intolerancí na laktózu, tak nesnášenlivost na lepek nebude daleko.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)