10 krátkých příběhů O SKUTEČNÉ SÍLE LÁSKY

Někdy se nám v životě stávají věci, které by nevymyslel žádný hollywoodský režisér. Vtipné, nevysvětlitelné, neočekávané, tragické – život je nevyzpytatelný. Ale ať už se stane cokoliv, vždy je zde prostor pro lásku, dobrotu, štěstí a menší zázraky.

Přečtěte si 10 příběhů, které vás určitě chytí za srdce

Dnes, dva dny po přítelově pohřbu, jsem dostala kytici květin, kterou mi objednal ještě před týdnem. Na lístku bylo: „I když rakovina zvítězí, chci abys věděla, že si žena mých snů.“

pribehy-lasky1

Dnes jsem vyhrál případ na soudu, který se vlekl strašně dlouho. Před 14 měsíci jsem zjistil, že můj soused pravidelně bije svého psa. Já jsem ho vzal a zatkli mě. Za soud jsem utratil spoustu peněz, ale dnes, když jsem se vzbudil a cítil to teplo mého huňatého kamaráda, jsem věděl, že to stálo za to.

Moje dcera se vrátila ze školy a zeptala se mě, kde by se mohla naučit znakovou řeč. Zeptala jsem se, proč by to chtěla a ona odpověděla, že ve škole mají nové děvče, které bylo hluché, dorozumívala se jen znakovou řečí a neměla si s kým popovídat.

pribehy-lasky2

Dnes jsem omylem poslala sms-ku svému otci s textem: „Miluji tě,“ která byla věnována manželovi. Za pár minut později jsem dostala odpověď: „I já tě miluji. Otec.“ Dostalo mě to. Taková slova si říkáme velmi zřídka.

Tak jako na každé škole, i v té naší je dívka, která je populárnější, než ty ostatní. Je neuvěřitelně pěkná a inteligentní. Všichni kluci by udělali cokoliv, jen aby si získali její pozornost. Ona však tráví celý svůj čas jen s jedním chlapcem – jejím malým bráškou, který trpí autismem.

pribehy-lasky4

Můj dědeček a já jsme se dívali fotografie, když jsme narazili na na jednu starší, kde tančil s mojí babičkou (zemřela pro několika lety) položil si ruku kolem mě a řekl: „Vždy si zapamatuj, že i když nic nebude trvat věčně, neznamená to, že to za to nestojí.“

15 let jsem pracovala jako poradkyně pro výchovu dětí. Nedávno jsem potkala jedno z dětí, se kterými jsem pracovala. Byl to těžký oříšek, vždy byl smutný a naštvaný na celý život. Jednou jsem mu nakreslila obrázek se Supermanem a napsala k tomu jak se superhrdinové nikdy nevzdávají a vždy na konci zvítězí. Dnes je z toho chlapce hasič a zachraňuje lidské životy. Povídali jsme si asi půl hodiny, před odjezdem si vybral peněženku a ukázal mi obrázek Supermana, který tam měl až dosud.

Mám cukrovku. Před dvěma lety mi zemřela máma a já jsem si adoptovala kocoura se jménem Kit. Nedávno jsem se probudila ve 3 ráno, když mi Kit seděl na nohou a mňaučel. Ještě nikdy předtím jsem ho neslyšela dělat to tak nahlas a bez přestávky. Vstala jsem z postele, abych zjistila, co se stalo a najednou jsem se cítila velmi zesláblá. Vzala jsem si měřič glukózy, abych si změřila hladinu cukru v krvi. Spadl na 53 a doktor mi před tím řekl, že normální hladina se pohybuje mezi 70 až 120. Když jsem se později probudila v nemocnici, řekli mi, že kdyby mě Kit neprobudil, už bych tady nebyla.

Velký zatoulaný pes mě sledoval od metra až téměř ke dveřím mého bytu. Znervózněla jsem. Najednou se z ničeho nic přede mnou objevil muž s nožem v ruce a chtěl ode mě peněženku. Ještě dřív, než jsem stihla zareagovat, se na něj vrhl pes. Muž pustil nůž z ruky a utekl. Díky zatoulanému pejskovi jsem došla bezpečně domů.

Před nedávnem jsem se zastavil v antikvariátu a koupil si kopii knihy, kterou mi ukradli ještě jako malému. Byl jsem překvapen, když jsem ji otevřel a zjistil, že to je stejná kniha. Na první straně bylo mé jméno a věnování od mého dědečka, které mi napsal, když mi tu knihu dal. „Pevně ​​věřím, že o několik let později, ti tato kniha opět padne do rukou a ty si ji znovu přečteš.“


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)