Tato žena vyvrátila všechny mýty o císařském řezu. Tento článek by si měly přečíst všechny ženy

Mateřství, jako jedna z nejkrásnějších etap v životě ženy, jde ruku v ruce s porodem. Tady už se názory tak trochu rozcházejí. Některé ženy tvrdí, že je to nesnesitelná bolest, ale druhé se na to dívají jako na nejkrásnější okamžik svého života. Každý ať se již rozhodně jak chce.

Při porodu máte dvě základní možnosti, a to buď přirozený porod, nebo císařský řez, který se většinou stanoví lékařům při nějakých zdravotních komplikacích. Někdo by si mohl myslet, že císařský řez je ta lepší alternativa, ale tento příběh odvážné a silné ženy vás přesvědčí o opaku.

cisarsky rez1

Raye Lee je žena, která syna jménem Roxas porodila právě císařským řezem. Rozhodla se zveřejnit příspěvek s fotografiemi svých jizev, které jí po císařském řezu zůstaly a také sdílela své názory. Až příliš často se setkávala s větou tipu: „Ty jsi rodila císařským? To je jako kdyby si ani neporodila. Je to určitě fajn a lehčí než přirozený porod. „Když Raye viděla mnoho podobných komentářů, rozhodla se se ženami podělit o svůj příběh, a tedy o to, jak to celé vidí ona.

cisarsky rez2

„Samozřejmě, můj nouzový císařský řez byl maximálně komfortní. Bylo skvělé myslet si 38 hodin, že rodíte a pak zjistit, že každá vaše kontrakce způsobuje, že se vašemu děťátku zastavuje srdce, „reagovala Raye. „Doktoři a sestřičky vám řeknou, že vše bude v pořádku, a že císařský řez nebude nutný. Pak vám jednoduše sdělí, že jdete pod nůž. To není vůbec stresující a šokující, „dodává Raye.

cisarsky rez3

„Nešlo o to, že jsem nemohla porodit klasicky a přirozeně. Šlo o to, že jsem císařský řez musela podstoupit, abych zachránila své vlastní dítě. „Maminka dále vysvětluje, že to vůbec není procházka růžovou zahradou. Děťátko z vás vytáhnou přes asi 13 centimetrový řez a Raye se musela smířit s deformovanými svaly, které jsou právě důsledkem sekce. „Byla to ta nejbolestivější věc, jakou jsem kdy zažila. Teď už i já patřím do skupiny matek, kterým po císařském řezu zůstaly jizvy, a tedy si myslím, že k tomu mám co říct, „dodává Raye.

Na závěr Reye oslovila všechny lidi, kteří si myslí, že císařský řez je jen nějaká triviální záležitost. „Když vám sestřička řekne, abyste se pokusili vstát a vy pocítíte obrovskou bolest řezu, uvědomíte si, že ženy, co to nezažili, o tom nevědí absolutně nic. Myslete si co jen chcete! Jsem ta nejsilnější osoba jakou znám. Jsem silná sama pro sebe a také pro mého krásného synka. Císařský řez bych podstoupila každý  den, a to jen proto, že bych mohla vidět synka jak se směje. “

Water Birth, Home Birth, Birth Center

Příspěvek se stal slavný a získal až 14 tisíc lajků od žen, které tomu také rozumí, ale i od těch, které císařský řez nezažili. Reye neočekávala, že se její příspěvek stane takovým populárním, ale je ráda, že se mezi maminkami stále zvyšuje povědomí ohledně porodu. My si ceníme všechny maminky, které na svět přivedli dítě, bez ohledu na to, jakým způsobem to bylo.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Podělte se o ně is jinými ženami. Možná se i váš příběh stane slavným a někomu tím pomůžete.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)