Recept na slaninu v nálevu si ptali všichni z mé rodiny. Jde o zdraví prospěšnou pochoutku, kterou dělali i naše babičky

Nabízíme vám recept na neobvyklou přípravu slaniny. Vaše chuťové buňky budou v roztržený a vy, i navzdory konzumaci tuků, zůstanete zdraví!

ingredience

2kg slaniny
220g soli
1,250 l vody
3-5 bobkových listů
10ks celého pepře
5-8 stroužků česneku
postup

Připravte si solný roztok. Nalijte vodu do hrnce, přidejte sůl, dejte na plamen a míchejte, aby se sůl rozpustila. Přiveďte k varu a následně odstraňte z ohně.
как засолить сало

Nařežte si slaninu na malé nebo větší kousky a poklademe je do 3 litrového poháru (pokud nemáte, bude stačit i několik menších). Napěchujeme jejich natěsno a střídavě mezi plátky slaniny dejte omyté bobkové listy nasypte pepř a prolisovaný česnek.
как засолить сало

Nalijte do nitra vychlazený solný roztok a přikryjte víkem, nezavírejte. Nechte odstát při pokojové teplotě přes noc a pak vložte do chladničky na 10-14 dnů.
как засолить сало

Slanina je výborná pro naše zdraví, protože v sobě má kyselinu arachidonovou, která chybí rostlinným tukem. Tato látka je součástí imunitních procesů a metabolismu cholesterolu. Pravidelná konzumace několika plátků slaniny vás ochrání před nemocemi a zajistí odstranění radionuklidů z vašeho organismu.

Buďte zdraví a nezapomeňte se podělit o tento recept is vašimi přáteli!


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)