NALÉHAVÉ! STEPHEN HAWKING ŘEKL, ŽE ZAČALO nejnebezpečnější OBDOBÍ V HISTORII LIDSTVA. PŘEČTĚTE SI JEHO PROROCTVÍ

I ti, pro které byla fyzika ve škole neoblíbenou, vědí o teorii Stephena Hawkinga a o jeho neuvěřitelném přínosu k rozvoji vědy a lidskosti jako celku. Fyzik – teoretik věří, že nejnebezpečnější období pro naši planetu přišlo právě teď.

Současné problémy lidskosti

Vědec se domnívá, že vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách a prohlášení Spojeného království o odchodu z EU je výrazem vzteku lidí, které opustily jejich vlastní vůdci.

hawking1

Základem současného stavu, říká Hawkins, jsou ekonomické důsledky globalizace a rychlého technologického pokroku. Na základě automatizace klesá počet pracovních míst, která zanechávají prostor pouze pro kreativní třídy a manažerů. A toto zvyšuje ekonomickou nerovnost.

Při této příležitosti, známý fyzik – teoretik říká: „Internet umožňuje získat velké množství peněz pro velmi malé množství lidí. Žijeme ve světě rostoucí ekonomické nerovnosti, kde se ztrácí nejen životní úroveň, ale ztratila se i schopnost lidí vydělávat si na živobytí. Není divu, že lidé hledají způsob jak uzavřít jakoukoli dohodu. “

hawking2

DOPADY JSOU očividně: vesnická CHUDOBA odchází do VELKÝCH MĚST, v naději na lepší život. ALE pak zjistíme, že RÁJ, KTERÝ VIDĚLI NA Instagramu, TAM nenajdou. Odchází do JINÝCH ZEMÍ V naději, že TAM najdou LEPŠÍ ŽIVOT. MIGRANTI PŘEDKLÁDAJÍ VELKÉ POŽADAVKY PRO EKONOMIKU A INFRASTRUKTURU ZEMÍM, DO NICHŽ JSOU, podkopávají toleranci A PŘISPÍVAJÍ K RŮSTU POLITICKÉHO populismu.

„Bojím se o to všechno, protože právě teď lidstvo musí spolupracovat více než kdy jindy. Čelíme ekologickým změnám – změna klimatu, nedostatku potravin, epidemiím, okyselování oceánů. Vše toto hovoří o tom, že přišel nejnebezpečnější okamžik v dějinách lidstva.

hawking3

Přišli jsme s technologií, která nám umožňuje zničit naši planetu. Ale dosud jsme nenašli způsob, jak ji opustit. Zatím máme jen jednu planetu a proto musíme spolupracovat při její ochraně. „- Pokračuje Stephen Hawkins.

Podle vědcE, JE NUTNÉ bourat BARIÉRY MEZI ZEMĚMI, A NE JE STAVĚT. NA TO, ABY TO MOHLO BÝT PROVEDENO, SI MUSÍ lídrové ZEMÍ uvědomit svůj POKLES. V DNEŠNÍ DOBĚ SE MNOŽSTVÍ ZDROJŮ NACHÁZÍ POUZE V RUKOU MALÉHO POČTU OBYVATELSTVA, A PROTO BY SE MĚLI UČIT ROZDĚLIT SE O NĚ. Mizí NEJEN PRACOVNÍ MÍSTA, ALE TAKÉ CELÉ industrializace. PROTO JE NUTNÉ POMOCI LIDEM rekvalifikaci A FINANČNĚ JEJICH PODPOŘIT V TOMTO OBDOBÍ.

hawking4

V PŘÍPADĚ, ŽE SE ZEMĚ nedokázal vypořádat s velkým V POČTU migrantů, MUSÍME PODPOROVAT GLOBÁLNÍ ROZVOJ – JEDINÝ ZPŮSOB JE ZAJISTIT, ABY MIGRANTI pochopili, že prosperující budoucnosti, kterou hledají, JE POUZE V JEJICH VLASTNÍ ZEMI.

STANOVISKO ČLOVĚKA, KTERÝ MÁ MIMOŘÁDNOU INTELIGENCI, musí POSLOUCHAT. VŽDYŤ NYNÍ JSME PŘÍLIŠ zaujati sami sebou. A I PROTO, ABYCHOM zachránili život na této planetě, JE NUTNÉ, ABY KAŽDÝ změnil svůj postoj K NÍ A K DRUHÝM LIDEM.

hawking5


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)