Horší než ZVÍŘATA: 12 ZEMÍ, KDE ŽENY NEPOVAŽUJÍ ZA LIDÍ ALE ZA ODPAD

Při vší zdánlivé jednoduchosti a přehlednosti náš svět i nadále zůstává různorodým a rozporuplným, že někdy pochybujeme o správnosti jeho vnímání: některé věci jsou stále ohromující a dokonce děsivé. Upřímně nás udivuje, že v době zavádění pokročilých technologii a dobývání vesmíru na planetě ještě rozkvétají barbarské tradice.

Hovoříme o zemích, kde ženy nejenže nemají žádná práva, ale jsou i dennodenně vystaveny násilí, a v některých případech dokonce riskují svůj život. Zde je seznam zemí, kde ženy nepovažují za lidi.

zeny odpad1

Afghánistán

Průměrná délka života afghánských žen je nízká, tak kolem 45 let, miliony vdov prosí o přežití. Chudoba, ozbrojené konflikty, časné manželství a násilí od svých mužů a příbuzných – takový je život místních žen. Zde je jedna z největších úmrtnosti při porodech, chybí zde lékaři. Ale není to tak dávno, co Afghánistán byl světským státem …

zeny odpad2

Konžská demokratická republika

„Demokratická“ je velmi silné slovo, ženy zde nesmí podepsat žádný právní dokument bez souhlasu svého muže, zato povinností mají více než dost. A přestože ženy najdeme v armádě, často jsou řazeny v prvních liniích a jako první umírají. Ve velké míře se zde vyskytuje AIDS, vzkvétá násilí, často obyvatelky Konga zůstávají s dětmi bez jakékoliv pomoci.

zeny odpad3

Nepál

V této zemi se musí ženy zapojit do partyzánských jednotek, aby chránily sebe a své domovy. Tam jsou vítány časné manželství a porody. Z důvodu existence chudoby, vyhladovělá obyvatelé nevydrží dlouho – dívky brzy umírají. Kromě toho, rodiče prodávají své dcery, dokud dovrší dospělost.

zeny odpad4

Mali

Tato chudá země je známá svým krvavým rituálem: dívky zde podstupují bolestivou obřízku, mrzačí jim genitálie. Místní ženy se v raném věku vydávají, i proti své vlastní vůli. Každé desáté dívka v Mali umírá během těhotenství nebo při porodu.

zeny odpad5

pákistán

V této zemi se ženám nežije dobře, kvůli místním obyčejům, které mohou být velmi nebezpečné. Pákistánská dívka pokud odmítne budoucího ženicha, může být politá kyselinou na obličeji, mohou ji zabít kvůli venu, ukamenovat za cizoložství. Dokázat svou nevinu, je nemožné, a vrahy mohou být i příbuzní – otcové, bratři.

DOMESTIC VIOLENCE IN PAKISTAN. Irum Saeed, 30, poses for a photograph at her office at the Urdu University of Islamabad, Pakistan, Thursday, July 24, 2008. Irum was burnt on her face, back and shoulders twelve years ago when a boy whom she rejected for marriage threw acid on her in the middle of the street. She has undergone plastic surgery 25 times to try to recover from her scars. Photo/Emilio Morenatti

india

V Indii si nejvíce cení chlapců, dívky zde jsou diskriminovány od narození: mnohé se nedožijí dospělosti. V Indii často unášejí malé dívky, aby z nich udělali prostitutky. Tato čísla je těžko pochopit – tři miliony lidí v zemi se živí prostitucí – téměř polovina z nich jsou děti.

zeny odpad7

Somálsko

V Somálsku se nenacházejí žádné nemocnice, takže těžký komplikovaný porod může vést k smrti, protože ženě neví nikdo pomoci. Kromě toho, ženy jsou zde více znásilňovány, jak se jejich vydá. Podstupují bolestivou obřízku jako v Mali, což jen zvyšuje úmrtnost a celkově špatnou situaci zhoršuje hladomor a sucho.

zeny odpad8

Irák

Tato země se ponořila do sektářství: zde mohou ženy unést, nebo znásilnit. Všichni, kteří dříve pracovali, musí zůstat doma a zbytečně hladovět. V roce 2014 radikálové popravili kolem 150 žen, které odmítly poskytovat sexuální služby vojákům.

zeny odpad9

Čad

V této zemi je život ženy zcela závislý na její manželovi, kterému patří. Dívky zde vydávají jako 11 – 12 leté. Na východě země v uprchlických táborech to ženy mají ještě horší. Tam jsou vystaveny častým násilím a bitvě.

zeny odpad10

Jemen

Zde se ženy nemohou vzdělávat. Příčina je jednoduchá – nemají čas. Vydávají se jako 7-leté a pak jsou zbaveny všech práv. Je třeba řešit tuto situaci v Jemenu, ale zatím jsou všechny pokusy neúspěšné.

zeny odpad11

Saúdská Arábie

Přestože tato země je bohatá a prosperující, ženy zde nemají žádná práva. Tady, jak v jediné zemi na světě, ženy nesmějí řídit auto. Země, ve které ženy nemohou opustit svůj dům bez manžela nebo příbuzného, ​​nemůže používat veřejnou dopravu a mluvit se s cizími muži. Jsou povinny mít zahalené celé tělo a obličej.

zeny odpad12

guatemala

Je ještě jedna země, ve které se ženy bojí o svůj život. Zabíjejí je po stovkách, přičemž to nikdo nevyšetřuje, ačkoli často je vidět na mrtvole podpis nenávisti. Pravidelná bitva a znásilňování – tak žijí ženy z nižších vrstev v místních komunitách.

Activists represent through a performance violence against women during a rally on International Women's Day in front of the Supreme Court at Guatemala City, Friday, March 8, 2013. (AP Photo/Moises Castillo)

Je zajímavé dozvědět se, že jsou země, jejichž ženy nemají žádná práva. V našich zemích mají ženy nejen svá práva, ale pracují na důležitých postech, zabývají se politikou. Jednou přijde den, kdy budou mít ženy svá práva ve všech částech světa.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)