Pokud nechcete, aby vaše děti byly nevychované, přestaňte dělat těchto 5 chyb

Většina rodičů se potýká s problémem, že jejich dítě trpí na Amok či neukázněností a ani netuší, o co jde. Naštěstí my to víme a představíme vám 5 chyb, které by měli rodiče přestat dělat.

Pokud na toto chování vašich dětí nezareagujete včas, ovlivníte tím jejich životy více než si umíte představit.

Potvrdila to i doktorka Emma Jenner, která se zviditelnila zejména v show v televizi TLC „Přiveďte chůvu“. V ní prezentovala 5 rodičovských chyb, které přivodí dříve či později nechtěné následky.

Podle Emmy je normální, že rodiče požadují a očekávají od svých dětí stále více nebo  jim řeknou o svých problémech a potížích.

Zde je 5 chyb, kterých se rodiče neustále dopouštějí:

Bojí se o své děti

Příklad: Pokud se chce dítě napít mléka z jiného poháru a ne z toho obvyklého, rodiče automaticky začnou hledat jiný pohár namísto toho, aby tento požadavek ignorovali. Bojí se, že dítě začne plakat nebo odmítne jíst.

Emma považuje toto za obrovskou chybu. Dítě by vám nemělo poroučet. Nechte ho plakat. Odejděte, pokud to nechcete slyšet. Nikdy však nesplňte svému dítěti vše, co mu vidíte na očích. Promyslete si, jaký odkaz mu tímto chováním zanecháte, pokud mu dáte všechno, a to jen kvůli jeho pláče. Uděláte s tím už něco?


Omlouváme je ( „To jsou děti“)

Pokud své děti ospravedlňujete touto frází, podněcujete je znovu k tomuto chování a také k neposlušnosti a nezodpovědnosti.

Děti totiž dokáží mnohem více než od nich rodiče očekávají. To platí pro respekt, chování, domácí práce nebo sebekontrolu.

Emma tvrdí, že byste měli zvýšit nároky, které na své děti kladete. Tak je naučíte, jak se mají chovat adekvátně k různým situacím.

Nenechají, aby je ostatní napomínali

Učitelé a profesoři by měli děti napomínat, pokud se nechovají vhodně. A rodiče by jim to měli dovolit.

Jsou přece očima a ušima rodičů, když s nimi nejsou. Dnes je to téměř nemožné, protože pokud učitel nebo zaměstnanec poučuje dítě, rodiče to jen vytočí. Ani se nesnaží zjistit, co se stalo, resp. co předcházelo reakci učitele.

Pokud se chováte takto i vy, nepřímo svému dítěti naznačujete, že v nevhodném či neslušného chování ho nezastavíte ani vy a ani učitel.

Děti jsou na prvním místě

Rodiče to s péčí někdy přehánějí.

Rodiče přizpůsobí všechny své závazky a duševní zdraví svým dětem, jen aby splnily jejich očekávání a potřeby. Měli by si uvědomit, že jim nedokážou dát všechno.

Pokud si to i vy uvědomíte, budete mít klid na duši a zbavíte se stresu. Jinak jim pouze dokazujete, že oni jsou pánem situace.

Dítěti se nic nestane, pokud si necháte trochu času pro sebe. Nic se nestane, pokud mu občas řeknete ne.

Používají jednodušší řešení

Aby své děti nenudili snaží se je zabavit. A tam nastane neporozumění v komunikací. Když jsou v čekárně, v letadle, či vaří a uklízí, dají dětem do ruky tablety a telefony. Musíte své děti naučit trpělivosti.

Měli by vědět, že jídlo nebude uvařené a přichystané kdykoliv si vzpomenou. Naučte je pomáhat v kuchyni, když je tam potřebujete.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)