Když pěstujete tuto rostlinu, určitě si ji z bytu nedávejte pryč a rozmnožte si ji. Když uvidíte, jaké mě využití, budete ji hlídat jako oko v hlavě

Určitě jste se již alespoň jednou v životě setkali s touto rostlinkou, která se někdy také nazývá strom peněz. Nazvali ji tak lidé, protože její listy jim připomínaly tloušťku kulatých mincí. Obsahují velké množství šťávy, ale o jejích vlastnostech ví jen málokdo. Řekneme vám, jak si z pokojové rostliny uděláte skutečnou medicínu.

Nejdříve vás musíme upozornit, že listy tlustice kromě užitečných látek obsahují i ​​arsen. Proto by se při vnitřním požití mělo dávat pozor na správné dávkování.

свойства толстянки

využití tlustice

Při vzniklém oparu na ústech si natírejte postižené místo šťávou z tlustice každých 30 minut. Jinou alternativou je přiložení si obkladu namočeného v jeho šťávě a zalepení náplastí, nejlépe před spaním.
Chcete-li se rychle zotavit po angíně, je třeba, abyste si vytiskli šťávu z 10-jejich listů a rozředili ji ve sklenici s vodou. Tímto roztokem si vykloktejte hrdlo 3x denně.
полезные свойства толстянки

3. Při artróze kloubů se doporučuje před spaním potřít si místa šťávou z 10-15 listů.

4. Pokud máte problémy s hemeroidy, přiložte si na postiženou oblast rozřezaný list.

5. Tlustice léčí i popáleniny, strie, rány a abscesy. Připravte si kašičku z listů, natřete ji na potřebná místa, obvazujte obvazem a měňte každé 2 až 3 hodiny.

полезные свойства толстянки

6. Šťáva z listů tlustice odstraňuje svědění a zánět po bodnutí komárů, včel a vos. Potřete si ránu 4 až 6x denně.

7. Tlustice pomáhá i při zánětlivém onemocnění ledvin. Je třeba 3x denně vypít 1 polévkovou lžíci tohoto extraktu: rozdrťte 5 lístků, zalijte je sklenicí horké vody a nechte vyluhovat 1 hodinu.

Lidové pověry říkají, že pokud Tlustice začne kvést, vaši domácnost čeká finanční přilepšení a blahobyt. Pečujte tedy o krásu této rostlinky a užívejte si její blahodárné účinky! Nezapomeňte se o její léčivé vlastnosti podělit sdílením článku s vašimi blízkými.

полезные свойства толстянки

Jak ji rozmnožit?

Rozmnožování tlustice je jednoduché. Často se děje samovolně v květináči, kam sem tam odpadne nějaký lísteček. Opatrně zasazené lístečky se stávají „maminkou“ pro malé tlustice, které začínají vyrůstat u zaschlých míst, kde jsme lísteček odlomily. I když rostlinu množíme stonkovými řezy, necháme nejprve stonky nějakou dobu zaschnout, asi den nebo dva, až poté je sázíme do zeminy. Druhou možností je dát stonky do sklenice s vodou a počkat, až pustí kořínky.

PLUS BONUS NA ZÁVĚR

Učitelé feng shui znají způsob, jakým si do domu přitáhnete bohatství a pozitivní energii. Lidé věří, že přítomnost jedné jediné rostliny v domě přitáhne peníze jako magnet.

Jde o rostlinu se jménem Crassula ovata, lidově řečeno Tlustice nebo tlustice. Tato rostlinka nevyžaduje mnoho pozornosti, dokonce ani velký květináč. Pokud jí však dopřejete trochu více prostoru, začne se krásně rozrůstat. Podle staré čínské techniky by měla mít své místo na pravé straně vstupu do domu, v severnější části domu. Tlustice obsahuje oleje, které podporují optimismus a povzbuzují psychickou a fyzickou kondici člověka.

Zkusili jste? Funguje?

Nezapomeňte se o účincích této rostliny podělit se svými přáteli


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)