Víte proč je třeba PRAVIDELNĚ restartovat router od internetu? Toto nedělá NIKDO Z NÁS, PŘITOM HO MÁME DOMA VŠICHNI

Několik posledních let si jen těžko umíme představit život bez internetu. Každý člověk má tolik gadgetů, že si dům bez WiFi routeru neumíme ani představit. Ale nic není ideální a přejeme si ještě rychlejší WiFi router. O malém triku, který vás ochrání od přerušení signálu, vám poví redakce

Jak zrestartovat router


Router si můžeme představit jako počítáš v miniatuře: také má paměť, procesor a operační systém. To znamená, že ho třeba z času na čas restartovat. Obyčejně poskytovatelé vám přidělí pro každý z vašich osobních gadgetů dočasnou IP adresu, aby mohli přijímat a odesílat data. Ale ty jsou poměrně drahé a obvykle využívány společnostmi.

Proto IP adresa vašeho smartphonu nebo notebooku se kdykoliv může změnit. A v případě, že router vynechal tuto možnost, může nastat problém s vytvořením síťového připojení. V tomto případě se bez restartování neobejdeme.


Ale vzhledem k tomu, že k síti připojujete stále více zařízení: smartphony, smart TV, bezpečnostní systém připojen přes WiFi, a router jste si koupili před dvěma lety, pracuje na maximální výkon.

Když je síť přetížená, váš router nemusí mít dostatek paměti, nebo jej bude zpomalovat stále více a více. Při objemu paměti menší než 1 GB, obyčejný bezdrátový router, prostě nevydrží takový tok síťových požadavků. Ale rychlý restart uvolní paměť od nahromaděného koše.


Způsoby restartování routeru

Restart pomocí tlačítka vypnout / zapnout

Na zadní straně většiny ADSL modemů a WiFi routerů se nachází malé tlačítko Power nebo On / Off. Stačí jen stisknout a uvolnit – touto akcí vypnete napájení routeru. Po 30 – 40 sekundách ho znovu zapněte.

Také můžete vypnout a zapnout zapojení, ale můžete přijít o nastavení. A tak strávíte půl dne, abyste je znovu nastavili.


Přes webové rozhraní (Interface)

Je to nejsprávnější způsob z hardwarového hlediska. Ale čas, který na to budete potřebovat, je mnohem větší. Ale na druhou stranu, když není možný fyzický přístup k routeru, je to jediný způsob, jak jej restartovat.


Restartování routeru přes telnet

Kterýkoli ADSL modem, WiFi router, nebo GPON ONT terminál – je v první řadě, jak jsme již zmínili, minipočítač, který má svůj vlastní operační systém, na kterém závisí potřebné služby. Jedním z nich je telnet. Je to speciální protokol, který umožňuje ovládat zařízení na dálku pomocí počítače z příkazové řádky.

Pro připojení k počítači se systémem Windows XP stačí stisknout kombinaci kláves Win + R a v řádku „Otevřít“ zadejte příkaz: telnet IP adresa. Stiskněte tlačítko „OK“. Se systémem Windows 7 nebo Windows 8 to bude trošku složitější, protože tam nebyl původně nainstalován telnet. Aby se zabránilo dlouhodobé instalaci, stačí si stáhnout malý program Putty, nebo jeho klon Kitty.

Pokud se váš router po restartování vrátil do normálu, můžete automatizovat tento úkol tím, že si koupíte napájecí adaptér s časovačem. Jednoduše jej zapojíte do sítě a nastavíte čas, kdy bude pravidelně restartovat váš router. Například, když všichni spí.

Vypadá to velmi jednoduše. Sdílejte tyto informace se svými přáteli, budou pro ně také užitečné.

zdroj:takprosto.cc


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)