Mám 45 let a toto je 9 rad, které věnuji všem, co mají 35 a nejen jim …

Jak těžké je být mladým! Každý mladý člověk je často konfrontován různými výzvami na své životní pouti, dokud nabude nějaké zkušenosti. Tyto rady budou užitečné pro každého, kdo právě začíná chápat složitost života.

Tento zajímavý experiment provedl spisovatele bloger Mark Manson. Na svém blogu se obrátil na čtenáře ve věku mezi 30 – 40, aby se sním podělili o své cenné poznatky. Po kombinaci všech odpovědí získal Mark impozantní vzorek kolektivní moudrosti.

Rady 40-tníkov mladým lidem

Starej se o své zdraví
Zdraví si nekoupíš za peníze. Ochránit si ho můžeš jen jediným způsobem – začni se starat o zdraví už dnes a to bezodkladně. Pravidelně cvič a zdravě se stravuj. Pamatuj si, že nemocný člověk nemůže být šťastným. Staří lidé litují, že se o své zdraví nestarali dříve, neměli tušení, že o takových 10 let bude jejich zdraví zničeny.

Vše je pomíjivé, neztrácej na duchu, omezuj alkohol a nezdravé potraviny. Buď opatrný.

Přestaň se setkávat s lidmi, kteří si tě neváží
Přestaň se podceňovat. Pokud si tě člověk neváží a nechová se k tobě dobře, opustit ho. Dobré vztahy se budují těžko, ale stále se to dá. Možná vedle tebe se nachází osoba, při které se budeš cítit příjemně.

Zvykli jsme si trpět, nechat ostatní, aby nás uráželi, ale to je jen známka nezkušenosti. Moudrý člověk se obklopuje jen těmi, kteří mají stejnou cenu jako on. Zkus to, a okamžitě se budeš cítit lépe, protože je mnohem snazší žít s takovým způsobem myšlení.

Chovej se dobře ke svým blízkým
Mezi lety 30 – 40 v životech lidí se začnou dít skutečné katastrofy. Rodiče umírají, přicházejí rozvody, děti stůňou. Pokud ti je člověk drahý – pomoz mu v těžkých chvílích, a on ti to vyplatí.

Musíš být schopen ocenit skutečných přátel a dobrých lidí, které si potkal na své životní pouti. Je skvělé, že existují a si s nimi spojený.

 

Soustřeď se na, v čem si dobrý
Nemůžeš získat vše najednou. Kariéra je velmi důležitá otázka, kde je třeba dělat výběr. Volba ve prospěch skutečnosti, což je proto nejlepší.

Můžeš prospívat ve více profesích, ale přijde čas, kdy si budeš muset vybrat jednu, tu nejdůležitější a rozvíjet ji. Jedině tak dosáhneš kýžených úspěch.

Neboj se riskovat
Nést svůj kříž v tomto věku – to je zločin. Pokud existují věci, které ti nevyhovují, vyměň jejich. Nevydařilo se ti manželství? Začni nanovo. Zvolil sis nevhodnou kariéru? Vyber si takovou, při níž využiješ své schopnosti.

Nikdy nepolevuj ve svém rozvitých. O několik let budeš hrdý na změny, které dnes učiníš.

uč se
Získat lepší – to je to, o co by se měl snažit každý člověk. Pouze rozvoj tvých nejlepších vlastností ti pomůže stát se plnohodnotným člověkem. Uč se nové věci, vylepšuj stávající dovednosti. Nikdy se nezastavuj. To se rovná smrti.

Přestaň kontrolovat život
Bohužel, tak jak sis mohl vyzkoušet, všechno nejde tak jak by sis přál. Člověk nikdy neví, co se bude dít v budoucnu, situace se stále mění a nemůžeš předpokládat, co se bude dít dál.

Je v tom i pozitivní věc – žít mnohem zajímavější. Nebudeš schopen udržet vše pod kontrolou, uvolni se, aby si nepropadl panice, když se život stane nezvladatelným.

Budovat rodinné vztahy
Je pravda, že rodina je to podstatné. Věnuj svůj čas a emoce do rozvoje rodiny. Pochopíš to, když ti zemřou rodiče, když ti život připraví nepříjemné překvapení. Podpora blízkých je k nezaplacení, věz, že tohle ti nic nenahradí. Vytvoř silnou rodinu – za to stojí ztrácet čas.

respektuj se
přestaň sebe mučit za drobné selhání. Buď trpělivý na sebe, také se nauč odpouštět druhým. Každý den si udělej nějakou radost pro sebe. Jen tak si budeš užívat života. To je zdravý egoismus a je potřebný pro každého. Život je příliš krátký na to, abychom se neměli rádi.
Potěš své blízké a poděl se s nimi o tyto moudré rady. Věk – to je jen číslo, důležité je, být dobrým člověkem, bez ohledu na tvůj věk.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)