KOMU hrozí stařecká demence? Na to vám odpoví známý neurolog VLADIMÍR BEKHTEREV, světově velmi uznávaný doktor

Oslabení rozumových schopností ve stáří je nepříjemnou realitou pro mnoho lidí. Ti, kteří si vyslechli tuto diagnózu i ti, kteří se starali o milovaného člověka, trpícího stařeckou demencí …

причины старческого слабоумия

Ještě starý ruský akademik Bekhterev (vynikající vědec, který se věnoval studiu lidského mozku) řekl, že je štěstí zemřít, protože zdravou mysl má přibližně jen 20% lidí v tomto vyšším věku. Zbytek pohltí zatrpklost nebo se z nich stanou malé děti, o které je třeba se starat.

причины старческого слабоумия
Chcete-li v budoucnu patřit k těm 20% odrůdami lidí, je třeba začít jednat už nyní. Problém je v tom, že s postupem věku začne být člověk línější a argumentuje tím, že si už své odpracoval, přežil a nyní je čas na odpočinek.

Intelektuální zátěž se přenesla na řešení křížovek, televize nahradila knihy a koníčky ztratily smysl. Jediným cílem, kteří mají je spánek a chuť k jídlu. Čim více se takový člověk mírní, tím více si škodí.

причины старческого слабоумия
Komu hrozí stařecká demence?

Diagnóza hrozí zejména těm lidem, kteří celý svůj život prožívají v stereotypu a nikdy se nepokoušejí nic měnit. Přehnaná zásadovost, tvrdohlavost a konzervatismus vás pravděpodobně do tohoto stavu přivede. Na druhou stranu, přizpůsobení se novým situacím, emocionálnost a zvědavost vás před tím mohou ochránit. Měli byste se řídit známou větou: „Hlavní je, děti, že vaše srdce nikdy nezestárne!“

причины старческого слабоумия
Sledovat, kdy se stařecká demence vyskytne, je velmi náročné. Není to žádné náhlé pobláznění, změny v psychice ani nemoc. Demence nepřichází z ničeho nic, ale vyvíjí se každým rokem.

Existují nepřímé předpoklady, které naznačují, že se musíte nejdřív začít věnovat svému mozku.

Bolestivé vnímání kritiky, nadměrná urážlivost.
Neochota učit se něco nového. Například, lidé si raději opraví starý telefon, jakoby se odhodlali použít ten modernější.
Problémy s koncentrací: je těžší vnímat vážnou literaturu a snadněji zapomenete na to, co přečtete.Sledování televize je jednodušší než čtení knih. Tak proč se namáhat?
Nadměrný egocentrismus: člověk je přesvědčen o tom, že ostatní se vždy musí přizpůsobit jemu.
Časté záchvaty nostalgie po starých časech.
Z těchto zdánlivě malých zrníček se může vyklubat úrodná půda pro rozvoj demence ve stáří. Proto je nutné, najít si čas na sebe, vždy se chtít dozvědět něco nového a občas se chovat jako zvědavý student, který chce všechno pochopit. Udržíte tak svůj mozek ve skvělé kondici!

причины старческого слабоумия


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)